XXIII Internetowy Szachowy Turniej Kopernikowski
- Szczegóły
- Super User
W dniu 13 marca 2021 r. (sobota) odbędzie się XXIII Internetowy Szachowy Turniej Kopernikowski. Poniżej zamieszczamy szczegółowe zasady zgłaszania swojego udziału w turnieju oraz zasady uczestnictwa w turnieju.
Zapraszamy wszystkich szachistów do udziału w turnieju!
Rekrutacja uczniów do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych
- Szczegóły
- Super User
Rekrutacja uczniów do klas pierwszych
oraz dzieci do oddziałów przedszkolnych (oddział 3 - latków oraz oddziały zerowe)
Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach
rozpoczyna się z dniem 01 marca 2021 r.
- Wniosek oraz harmonogram rekrutacji do oddziałów przedszkolnych
- Wniosek oraz harmonogram rekrutacji do klas pierwszych (spoza obwodu)
- Rekrutacja uczniów do klas pierwszych (z obwodu szkoły)
- Rekrutacja 2021 / 2022 - informacja dla rodziców dzieci
Szanowni Rodzice i przyszli Uczniowie!
Nasza szkoła oferuje:
- wysoki poziom nauczania i osiągnięcia w przedmiotowych konkursach kuratoryjnych
- zajęcia z języka angielskiego w multimedialnej sali języków obcych
- zajęcia komputerowe w nowoczesnej pracowni informatycznej
- zajęcia szachowe już w oddziałach przedszkolnych
- bezpłatne dodatkowe 5 godzin dziennie opieki nad uczniami z zerówek (5 godz. zajęć + 5 dodatkowych godz.)
- bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych: sportowe, artystyczne i kółka przedmiotowe
- zajęcia wspierające rozwój ucznia, zajęcia wyrównawcze
- zajęcia logopedyczne
- wyjazdy do centrów kultury: kino, teatr, muzea
- dobrze wyposażone klasopracownie
- zajęcia na basenie
- naukę języka kaszubskiego
- zapisy do regionalnego zespołu „Słunôszka"
- udział w programach promujących zdrowie „Program dla szkół"
- zapisy do kółek teatralnych „Świetliki" i „Teatromani"
- nowoczesne i bardzo dobrze wyposażone przedszkole z placem zabaw
- dobrze wyposażoną bibliotekę szkolną
- zajęcia w świetlicy szkolnej prowadzone od godziny 7:00 do 17:00
- dwudaniowe obiady z własnej stołówki
Nowy plan zajęć
- Szczegóły
- Super User
Uwaga!
Od dnia 01 marca 2021 r. (poniedziałek)
obowiązuje nowy plan zajęć dla klas 0 - VIII.
Literackie Wyzwanie LEGO # 2 "Fantastyczne zwierzę"
- Szczegóły
- Monika Młyńska
Akcja Literackie Wyzwania LEGO trwa. W naszej szkole również znaleźli się miłośnicy najsłynniejszych klocków świata. Świetnie poradzili sobie z pierwszym wyzwaniem pt. "Zimowa kraina". Dziś prezentujemy ich konstrukcje na kolejny miesiąc zatytułowane "Fantastyczne zwierzę". Zosia Lejk z klasy 2a zbudowała Bazyliszka, a zainspirowała ją książka "Harry Potter i komnata tajemnic". Franciszek Byczkowski z klasy 5b zaprezentował "Polowanie na smoka" na podstawie wiersza Jana Brzechwy "Smok". Maksymilian Trepczyk z klasy 4a przygotował aż dwie prace: Pikachu z "Encyklopedii Pokemonów" i Chewbaccę (Czubakę) ze "Star Wars". Bracia Konrad i Aleksander Reszka z klasy 5a i 2a zainspirowani "Mitem o powstaniu świata" skonstruowali Cyklopa.
Nasi uczniowie mają świetne pomysły, trzeba też przyznać, że są niezwykle oczytani. Trzymamy za nich kciuki, gdyż przed nimi jeszcze 10 konstrukcji LEGO. Jeśli ktoś ma ochotę dołączyć - zapraszamy. Wystarczy wykonać poprzednie zadania i czekać na kolejne wyzwania! Jeśli chcecie zobaczyć wszystkie konstrukcje, zapraszamy do śledzenia strony na Facebooku: Literackie WyzwaniaLEGO | Facebook.
Poszukujemy pierwszych oznak wiosny z oddziałem przedszkolnym 01
- Szczegóły
- Joanna Radomska
Dzieci z oddziału przedszkolnego 01 wybrały się na spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Spacerując pobliskimi ulicami zaglądaliśmy do różnych miejsc. Pierwszym wyraźnym sygnałem zbliżającej się Pani Wiosny było piękne jasne Słońce. Poszukiwania okazały się owocne, gdyż niedaleko szkoły dzieci odkryły rosnące na wierzbie "bazie kotki". Na sam koniec aktywnie spędziliśmy czas na zabawach na pobliskim placu zabaw i na śniegu.
Kosmiczna przygoda Kopernika
- Szczegóły
- Kinga Kołecka - Konkol
Z okazji urodzin patrona szkoły – wielkiego polskiego uczonego Mikołaja Kopernika uczniowie wykonali mnóstwo, pięknych prac plastycznych. Kosmiczna przygoda Mikołaja Kopernika oraz portret astronoma to tematy prac, jakie dzieci wykonanały dowolną techniką. Wszyscy uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i pomysłowością. Bardzo dziękujemy młodym artystom za udział w tym wydarzeniu.
Let's make a movie! / Machen wir einen Film? - uczniowie tworzą filmy w języku obcym
- Szczegóły
- Lidia Jończak
W obecnym roku szkolnym uczniowie klasy 6a biorą udział w innowacji pedagogicznej z języka angielskiego i języka niemieckiego pt. "Let's make a movie! / Machen wir einen Film? - multimedia dla zainteresowanych językiem angielskim i niemieckim", której pomysłodawczyniami i autorkami są p. Lidia Jończak i p. Anna Warmowska. Zadaniem uczniów jest nagrywanie dialogów tematycznych w języku angielskim i niemieckim. Uczniowie są podzieleni w pary i grupy trzyosobowe. Zadaniem grup jest napisanie tych samych, krótkich scenek oraz dialogów w języku angielskim i niemieckim na określony temat oraz odegranie dialogu. Treści programowe innowacji zostały opracowane w oparciu o podstawę programową kształcenia ogólnego dla II etapu edukacyjnego oraz o zainteresowania uczniów.
Oferowana forma zajęć przyczyni się do pogłębienia znajomości języka angielskiego i niemieckiego, ale przede wszystkim zmotywuje uczniów do samodzielnego działania. Jest efektem obserwacji i spostrzeżeń w trakcie wieloletniej pracy na stanowisku nauczyciela języka obcego. Poza tym, uwzględni zainteresowania uczniów, poszerzy zakres słownictwa, umiejętności komunikacyjne, a także w pełni wykorzysta ich potencjał i zdolności.
Cel główny innowacji:
- pokazanie uczniom możliwości technicznych jakie stwarza komputer, Internet, rzutnik i oprogramowanie multimedialne;
- uatrakcyjnienie procesu nauczania i uczenia się języka angielskiego oraz języka niemieckiego.
Cele szczegółowe innowacji:
- znajomość środków i funkcji językowych oraz sprawne posługiwanie się ich zasobem w wypowiedziach ustnych i pisemnych,
- rozwijanie umiejętności skutecznego porozumiewania się w języku obcym,
- tworzenie i nagrywanie dialogów w parach lub grupach w zakresie podstawy programowej II etapu edukacyjnego – klasy IV – VIII,
- umiejętność reagowania w sytuacjach życia codziennego w języku angielskim i języku niemieckim,
- sprawne posługiwanie się słownikiem dwujęzycznym,
- operatywne posługiwanie się technologią.
Linki do przykładowych filmów uczniów (film1, film2, film3, film4).
Szare, bure lub pstrokate, wszystkie koty za pan brat...
- Szczegóły
- Monika Młyńska
17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Święto to ustanowiono w Polsce w 2006 roku i co ciekawe oprócz nas celebrują je jeszcze tylko Włosi. Ustanowione zostało po to, żeby podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, zachęcić do niesienia pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, a także uwrażliwić ludzi na często trudny koci los.
Uczniowie naszej szkoły bardzo lubią koty. Często wypożyczają poradniki o tym jak zajmować się swoimi czworonożnymi pupilami, a także książki, których bohaterami są "mruczki". Rekordy popularności bije seria "Zaopiekuj się mną". W Dniu Kota każdy czytelnik, który wypożyczył z biblioteki książkę z kotem w roli głównej otrzymał zakładkę z wizerunkiem tego zwierzątka i hasłem promującym czytanie książek "Książka Odgania Troski". Nie wszyscy nasi uczniowie mają w domu czworonożnego mruczącego pupila, ale na pewno mają kota na punkcie książek, szczególnie tych o kotach ;-).
Walentynki są raz w roku, pełne szczęścia i uroku
- Szczegóły
- Kinga Kołecka - Konkol
Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające na 14 lutego. Wszystkie kochające serduszka mogą w ten dzień obdarować kochane osoby walentynkowymi prezentami. Według tradycji chrześcijańskiej, św. Walenty był biskupem, który przeprowadzał tajne ceremonie małżeńskie żołnierzy, sprzeciwiając się decyzji cesarza Klaudiusza II, który zakazał im zawierania małżeństw, aby ci całkowicie skupili się na walce. Biskup Walenty widział, że młodzi zakochani są zrozpaczeni z tego powodu, dlatego postanowił w tajemnicy udzielać im ślubów. Niestety, nie mogło to pozostać w ukryciu zbyt długo. Cesarz Klaudiusz dowiedział się o tym i kazał stracić Walentego 14 lutego 270 r. W taki sposób 14 luty stał się Dniem Zakochanych, a święty Walenty stał się jego patronem. Samorząd Uczniowski przygotował wiele atrakcji na tegoroczne Święto Zakochanych, uczniowie mogli zaskoczyć ukochaną osobę kartką walentynkową, asamblażowym serduszkiem, pracą plastyczną, zdjęciem z życzeniami, wystrojem pokoju czy walentynkową potrawą. Była to dobra okazja, aby uczyć się wartości takich jak miłość, przyjaźń, szczęście i radość z przebywania ze sobą.
Walentynki obchodziły także dzieci z oddziałów przedszkolnych. W tym dniu dzieci poznały genezę tego święta oraz postać św. Walentego - patrona zakochanych. Walentynkowym zwyczajem jest wysyłanie kartek miłosnych. Nasze dzieci przygotowały własne kartki walentynkowe dla swoich rodziców, aby w tym dniu okazać im swoją miłość. Nie zabrakło również gier i zabaw tematycznych, które znacznie umiliły nam świętowanie.