Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Prawie każdy z nas wie, jaki zawód chciałby wykonywać, gdy dorośnie. Niektórzy chcieliby być strażakami, policjantami, inni aktorami, piosenkarzami lub lekarzami. Aby lepiej poznać jeden z zawodów 19 listopada zaprosiliśmy do klasy panią Aleksandrę Wenta - Smól, mamę naszego kolegi Wojtka, która wykonuje pracę lekarza. Nasz gość w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam, na czym dokładnie polega praca w szpitalu. Pani Ola przyniosła ze sobą wiele rzeczy związanych z tą pracą: stetoskop, strzykawki, opatrunki, bandaże, fartuch lekarski, czepki oraz maseczki chirurgiczne, które zakłada się podczas operacji. Każdy z nas mógł wszystko bardzo dokładnie obejrzeć i dotknąć. Jeden z naszych kolegów Wiktor, został nawet ubrany w fartuch lekarski, maseczkę i specjalne rękawiczki, by poczuć się jak prawdziwy chirurg. Wszyscy doskonale się bawiliśmy wcielając się w rolę lekarzy – chirurgów, pielęgniarek, a nawet pacjentów. Pani Ola podarowała nam kolorowe naklejki z napisem "Dzielny pacjent". My również wręczyliśmy pani doktor mały bukiecik kwiatów i serdecznie podziękowaliśmy za interesujące spotkanie. Po tak ciekawej wizycie niejeden z nas zapragnął pójść w ślady naszego gościa i w przyszłości zostać lekarzem.

Back to top