Dnia 02 marca przedszkolaki z grupy "Bolek i Lolek" odwiedziła mama Huberta - pani Agnieszka, która przybliżyła dzieciom zawód farmaceuty i charakter pracy w aptece. Opowiedziała o asortymencie apteki, o przeznaczeniu różnych farmaceutycznych przyborów, a także wytłumaczyła dzieciom, czym jest lek i jakie jego postacie można otrzymać w aptece. Interesującym doświadczeniem było wykonywanie tabletek z cukierków pudrowych. Dzieci z pomocą pani Agnieszki z wielkim zaangażowaniem ucierały w moździerzu potrzebne składniki. Obserwowały również doświadczenie z wodą, olejem oraz aspiryną. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od pani Agnieszki naklejki, lizaki z witaminami oraz kolorowanki. W ramach wdzięczności wręczyły podziękowanie oraz drobny upominek za wartościowe i pełne atrakcji zajęcia. Dziękujemy!

W ramach szkolnej akcji "Rodzic moim wzorem", 3 marca mieliśmy ogromny zaszczyt gościć p. Annę Wolską, mamę Liliany Wolskiej z klasy 5b. Pani Anna jest animatorką i przeprowadziła z uczniami bardzo ciekawe i kolorowe zajęcia. Tak miło spędzona godzina lekcyjna bardzo pozytywnie wpłynęła na atmosferę całego dnia. Uczniowie mieli okazję tańczyć do wesołej muzyki, wykonywać różne zabawy zręcznościowe oraz zaprojektować pamiątkowy plakat. Na koniec, każdy uczeń został zamknięty w wielkiej mydlanej bańce. Dziękujemy!

18 lutego w ramach szkolnej akcji "Rodzic moim wzorem" mieliśmy okazję gościć ratownika medycznego, Pana Pawła Martynę - tatę naszej koleżanki Oli. Pan Paweł wyjaśnił dzieciom na czym polega jego praca, jak ważna jest pierwsza pomoc, dlaczego należy pomagać. Udzielił dokładnego instruktażu w jaki sposób wzywamy pogotowie, jakie informacje musimy podać, kiedy wzywamy pomoc, do jakiego momentu udzielamy pierwszej pomocy. Dzieci uczyły się również jak sprawdzić czy osoba poszkodowana oddycha oraz czy jest przytomna, co zrobić w przypadku zasłabnięć, złamań, zadławień. Kolejnym punktem spotkania była resuscytacja krążeniowo - oddechowa. Dzieci wspólnie z zaproszonym gościem ćwiczyły na fantomach. Bardzo częstym pytaniem do pana Pawła było zagadnienie dotyczące pozycji bocznej ustalonej.  Dzieci uzyskały konkretne wskazówki w jaki sposób układamy osobę poszkodowaną, dlaczego ją tak układamy  oraz jak należy to zrobić aby czynność ta była o wiele prostsza. Dzięki praktycznym zajęciom jakie zaprezentował nam ratownik medyczny, uczniowie uwrażliwili się na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz wyposażyły się w umiejętności, które należy systematycznie poszerzać i utrwalać. Dziękujemy panu Pawłowi za wspólnie spędzony czas, pełen uśmiechu, radości, zaciekawienia, a przede wszystkim za wiedzę, która na pewno przyda się nam w życiu codziennym.

Dnia 28 lutego klasa Va miała okazję spotkac się z przemiłą panią Bogumiłą Komkowską z nadleśnictwa.Uczniowie brali udział w zajęciach edukacji leśnej. Dowiedzieli się miedzy innymi: jak dbać o lasy? kiedy sadzimy nowe drzewa? kto dba o nasze lasy? jakie zadania wykonuje leśniczy? Uczniowie obejrzeli również ciekawe filmiki edukacyjne nagrane przez ukryte kamerki w lesie.

W ramach szkolnej akcji "Rodzic moim wzorem", 24 lutego mieliśmy ogromny zaszczyt gościć Panią Iwonę Warmowską, mamę naszego klasowego kolegi Przemka. Pani Iwona w bardzo interesujący sposób przybliżyła nam zawód krawcowej. Poznaliśmy budowę maszyny krawieckiej oraz rodzaje szwów krawieckich. Wykonaliśmy wspólnie worko - plecak dla dziewczynki i chłopca, który został sprezentowany drogą losowania uczniowi i uczennicy naszej klasy. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe i ciekawe zajęcia!

W ramach szkolnej akcji "Rodzic moim wzorem", 17 lutego mieliśmy ogromny zaszczyt gościć Pana Marcina Króla, tatę naszej klasowej koleżanki Lenki. Pan Marcin w bardzo intersujący sposób przybliżył nam zawód jaki wykonuje. A należy przyznać, że służba w Marynarce Wojennej na ORP Arctowski bardzo zaciekawiła dzieci. Uczniowie mieli możliwość poznać ciekawostki na temat pracy na morzu oraz specjalności wojskowej naszego gościa jaką jest "Motorzysta". Ogromne wrażenie na uczniach zrobił mundur oraz jego poszczególne elementy, a także maska gazowa jaką mogli przymierzyć. Po tak bardzo atrakcyjnej lekcji niejeden z uczniów naszej klasy zapragnął służyć w Marynarce Wojennej RP.