Burmistrz oraz Wydział Oświaty UM w Kartuzach docenili zdolną młodzież. 18 września o godzinie 12:00 w sali widowiskowej Kartuskiego Centrum Kultury miała miejsce uroczystość, podczas której wręczono młodym, ambitnym uczniom stypendium na rok szkolny 2019 / 2020. Należy nadmienić, że stypendium w postaci comiesięcznej określonej kwoty pieniędzy mogą otrzymać uczniowie, którzy są laureatami lub finalistami wojewódzkich konkursów, olimpiad przedmiotowych i uzyskali średnią 5,5 i wyżej.

Miło nam poinformować, iż w tym roku w gronie najlepszych znaleźli się nasi absolwenci: Zosia Wolska śr. 5,68; Agnieszka Fierka śr. 5,68; Milena Kwidzińska śr. 5,65; Oliwia Grzonka śr. 5,60.

Ogromne gratulacje należą się uczniom obecnych klas VIII, a mianowicie: Iga Stoltmann śr. 5,50; Jakub Bałenkowski śr. 5.50.

Nauka była, jest i będzie tym wielkim skarbem, którego nikt nam nie odbierze. Dzięki niej jesteśmy mądrzejsi i tym samym przyczyniamy się do lepszego jutra.

I byłym i obecnym ósmoklasistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej dobrej nauki i spełniania marzeń, bo "to wielki skarb".