Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w międzynarodową kampanię sprzątania świata. W tym roku przystąpiliśmy również do Ogólnopolskiej akcji sprzątania "sprzątaMY" pod patronatem Prezydenta RP i Lasów Państwowych. Nasi uczniowie z klasy VIIa, VIIIb i VIIIc, odpowiednio zaopatrzeni w rękawiczki i worki na śmieci, w piątek 20 września pod opieką nauczycieli oczyszczali las ze śmieci. Zanieczyszczony las to zagrożenie dla zwierząt, przyrody, środowiska. Chemiczne substancje, jakie ludzie wyrzucaja do lasu, skazić mogą glebę, powietrze i wodę, a przecież lasy to płuca naszego świata. Zaangażowanie naszych uczniów było świadome, gdyż zdają oni sobie sprawę z tego, że ekologia jest przepustką do lepszego i zdrowszego życia.

Również 23 września pozostali uczniowie wraz z opiekunami udali się w wyznaczone miejsca, by je oczyścić ze śmieci. Akcje takie odbywają się na całym świecie. Celem tego typu przedsięwzięcia jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa i zmniejszanie jego negatywnego wpływu na środowisko. Jest to wspólna lekcja poszanowania przyrody i promowania nieśmiecenia. Takie akcje również integrują młodych ludzi i są świetną metodą wychowawczą.

Tak trzymać kochana młodzieży!