Po raz drugi w naszej szkole, świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Historia o Vashti – nieśmiałej dziewczynce, która nie wierzyła w swoje możliwości, poruszyła serca dzieci. Vashti na lekcji plastyki nie miała pomysłu jak wyrazić siebie za pomocą znaczka. Uparcie twierdziła, że nie potrafi malować, a zamknięte farbki tylko ją irytowały. Nauczycielka cierpliwie czekała, aż Vashti podejmie próbę. Powiedziała do dziewczynki "Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie". Książka "The Dot", z której pochodzi ta historia, opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.

Uczniowie naszej szkoły postanowili tak jak Vashti poszukać swoich talentów. Tego dnia lekcje zamieniły się w pracownie rozwijające twórcze myślenie i kreatywność. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Rozmawialiśmy o talentach i rozwijaniu skrzydeł. W klasach pierwszych uczniowie poznali znaczenie słowa kreatywność oraz rozmawiali na temat wiary we własne siły, wykonali "kropkowe" okulary, wąsy lub muszki zgodnie ze swoimi potrzebami, poznały kolory podstawowe oraz pochodne. Na lekcjach języka angielskiego pod kierunkiem p. Lidii Jończak oraz p. Doroty Klasy uczniowie wykonali kreatywne plakaty z okazji święta kropki, wysłuchali historii Vashti w języku angielskim, w tym dniu w pracowni zaroiło się od kropek. Na lekcjach plastyki uczniowie malowali na szkle "Kropki w kwadratach" obraz rosyjskiego malarza Wassiliego Kandinskiego, wykonali drzewa z kropek, recyklingowe kropki z płyt CD oraz kolorowali w aplikacji Quiver obrazki w 3D. W nagrodę za zaangażowanie uczniowie otrzymali kropkowe, czekoladowe ciasteczka.