4 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach IX edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day). Była to bezpłatna akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w pierwszy piątek tegoż miesiąca. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Każdy uczeń, który odpowiedział (ustnie lub pisemnie) na 5 pytań z losu, otrzymał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Posiadany tytuł jest ogromną motywacją dla dzieci do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i osiągania lepszych wyników w szkole. W dydaktycznej zabawie wzięli udział uczniowie klas 4, 5 i 6, wśród których wyłoniono 41 ekspertów. Gratulujemy!