Pierwszoklasiści naszej szkoły 17 października zostali pełnoprawnymi uczniami. Tego dnia odbyło się uroczyste Ślubowanie i pasowanie na ucznia klas pierwszych. Ten  wyjątkowy dzień minął w niezwykle podniosłej, a jednocześnie radosnej atmosferze. Przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, pilnie uczyć się w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach, wiernie strzec honoru swej szkoły i klasy, sumiennie wywiązywać się z obowiązku ucznia oraz zachowaniem swym i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor Piotr Kloczkowski dokonał symbolicznego pasowania na ucznia.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona uczniów, musieli wykazać się  umiejętnościami śpiewu oraz recytacji. Występy dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem zebranych na uroczystości gości. Mali artyści po każdym występie nagradzani byli bowiem gromkimi brawami. Na koniec, pierwszoklasistów dobrym słowem wsparli też starsi koledzy z  klas II oraz wręczyli im drobne upominki.

Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci, a naszym drogim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w nauce oraz ogromu powodów do radości!