Nasza szkoła włączyła się w akcję MEN "Szkoła pamięta". Jest to akcja, która polega na tym, że pamiętamy o tych, którzy odeszli. Święto Zmarłych to tradycja, która od dawna jest w naszej kulturze. W tym dniu szczególnie pamiętamy o naszych najbliższych i o tych, którzy zapisali się w historii tej ogólnej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i tego, co zrobili.

Nasi uczniowie co roku upamiętniają przed tym świętem ważne postacie i wydarzenia. Dbają o opuszczone groby, odwiedzają groby osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności lokalnej. Odwiedzają i zapalają światełka przy miejscach pamięci i zgłębiają ich historię. Do naszej tradycji należy dbanie o grób pierwszej kierownik szkoły pani Anny Kurian. Uczymy w ten sposób młodych ludzi wrażliwości na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach, o historii związanej z lokalną społecznością, a także zwracamy uwagę na to, że każdy człowiek jest istotą, która zasługuje na pamięć.