5 listopada w naszej szkole miała miejsce próbna ewakuacja. Dyrekcja szkoły pod czujnym okiem straży pożarnej wspólnie przeprowadzili ćwiczenia mające na celu usprawnienie ewakuacji wszystkich osób z budynku szkoły, oczywiście gdyby zaistniała taka potrzeba. Celem takich ćwiczeń było sprawdzenie organizacji, przygotowanie nauczycieli i uczniów oraz innych pracowników szkoły do prawidłowego i samodzielnego przeprowadzenia ewakuacji przed przybyciem straży pożarnej, a także wskazanie problemów, jakie mogą wystąpić i utrudnić sprawne opuszczenie budynku. Po trzech dzwonkach, zgodnie z procedurą, uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli opuścili teren szkoły i udali się na wyznaczone i bezpieczne miejsce, czyli boisko szkolne. Całość nadzorowała straż pożarna. Oby nigdy nie doszło do takich sytuacji. Dobrze być jednak przygotowanym.