11 listopada wywołuje w nas wiele emocji. Droga Polski do niepodległości trwała długo i była ciężka oraz mordercza. Po 123 latach niewoli, gnębienia polskości nasi przodkowie wywalczyli wolną Polskę, która odnalazła swoje miejsce na mapie historii. 11 listopada to dzień, który po każdy Polak powinien obchodzić radośnie i jednocześnie oddać hołd tym, którzy nie poddając się dzielnie walczyli za wolność naszej Ojczyzny.

W szkole zawsze pamiętamy w szczególny sposób o tym pięknym święcie. W tym roku apel został przygotowany przez klasy czwarte pod okiem wychowawczyń: p. Joanny Radomskiej i p. Małgorzaty Badowicz zaś nad oprawą muzyczną czuwała p. Dorota Klasa. Część artystyczna, którą był montaż słowno – muzyczny pokazała naszym uczniom w sposób jasny i komunikatywny drogę Polski do wolności. Dreszczyku szczególnej emocji dostarczył głos samego Józefa Piłsudskiego oraz pieśni patriotyczne z rotą i odśpiewanym w całości hymnem Polski, gdyż nasza szkoła włączyła się w akcję zorganizowaną przez MEN. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: zastępca Burmistrza Kartuz p. W. Jaworowski, ks. proboszcz P. Krupiński, przewodnicząca Rady Rodziców p. N. Gronda.

Nasza młodzież godnie prezentuje wartości przodków i wie, że można służyć Ojczyźnie poprzez zdobywanie wiedzy, dobrą naukę i pamiętanie o historii Polski.