We wtorek 19 listopada odbyły się w naszej szkole gminne eliminacje VII Pòwiatowò – Gminowigò Kònkùrsu dlô Czëtińców "Méster Bëlnégò Czëtaniô". W pięciu kategoriach: klas I - III i IV - VI szkoły podstawowej, klas VII - VIII szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych oraz osoby dorosłe do rywalizacji o tytuł mistrza czytania w języku kaszubskim stanęło 24 uczestników.

Czytających oceniła komisja w składzie: przewodnicząca jury p. Elżbieta Bugajna oraz członkowie p. Barbara Kąkol i p. Kazimiera Socha. Oceniające uczestników Panie, zgodnie z regulaminem, zwracały szczególną uwagę na czystość i poprawność wymowy, prawidłowe akcentowanie w obrębie wyrazów i większych całości składniowych, melodię wymowy oraz swobodę wypowiedzi i naturalność posługiwania się językiem. Jury wyłoniło zwycięzców, laureaci I i II miejsca będą się teraz zmagać na szczeblu powiatowym już 29 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Remusa w Glinczu.

A oto wyniki:

kategoria osób dorosłych

• I miejsce - Karolina Serkowska
  • II miejsce - Irena Damps

Nagrody uczestnikom wręczył dyrektor szkoły p. Piotr Kloczkowski, jurorki i p. Danuta Milewczyk koordynatorka etapu gminnego.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w kolejnych etapach konkursu!