W naszej szkole mamy kolejnego mistrza Polski, a jest nim Jakub Myszk z klasy VIIIa. Jakub brał udział w dniach 8 - 10 listopada w Raciborzu w VIII Mistrzostwach Polski Młodzików w Zapasach pod czujnym okiem swojego trenera pana Bartka Pryczkowskiego. Dziewczynki: Agata i Faustyna z VIIa przeprowadziły z kolegą wywiad. O co zapytały i czego się dowiedziały przeczytajcie.

Cześć! trudno było do Ciebie dotrzeć w tym tygodniu.
Jakub: zgadza się, ponieważ miałem egzaminy próbne z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.
Jak poszło?
Jakub: To się okaże, gdy testy zostaną sprawdzone.
Od kiedy interesujesz się sportem i dlaczego zapasy?
Jakub: Od wczesnego dzieciństwa. To taka rodzinna tradycja.
Twoje najlepsze zawody to?
Jakub: Oczywiście te ostatnie, bo jak nie cieszyć się z faktu, że zostałem mistrzem Polski. Czuję ogromną radość i moi bliscy też.
Ile razy w tygodniu masz trening?
Jakub: Ćwiczę 5 razy w tygodniu. Chciałbym wziąć udział w kolejnych zawodach, jeżeli trener mnie wytypuje.
Czego nauczyła Cię ta dyscyplina sportu i co jest w niej najważniejsze?
Jakub: Przede wszystkim dyscypliny. Jest to moja pasja i wszystko jest w tym sporcie wspaniałe.
Z kim świętowałeś swoją wygrana?
Jakub: Z kolegami oczywiście.
Dziękujemy za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów, a także tych na egzaminach, bo niedługo opuścisz naszą szkołę.
Jakub: Dziękuję.

Ogromne gratulacje! Trzymamy kciuki za Jakuba podczas kolejnych zawodów!