Dziś nie możemy sobie wyobrazić, aby wśród zabawek zabrakło pluszowego misia, który zazwyczaj staje się naszym pierwszym i najlepszym przyjacielem. Kochamy je za to, że pomagają zasnąć, za to, że możemy im zaufać i powierzyć liczne sekrety, za wsparcie, kiedy jest smutno.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych w środę obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji przyniosły ze sobą swojego ukochanego pluszaka - honorowego gościa, by zaprezentować go swoim kolegom w "Misiakowym pokazie mody"  i przede wszystkim, by bawić się z nim w rytm znanych piosenek. Przedszkolaki wzięły również udział w konkursie piosenki "O Misiu". Wykonały utwory "Mały miś i pajacyk", "Pewien bardzo mały miś" oraz "Pluszowe niedźwiadki".

Dzieci pełne radości, czerpanej ze wspólnej zabawy, z wielkim zainteresowaniem obejrzały także krótką prezentację historii pluszowego misia, która swój początek miała już w 1902 r. Na pamiątkę, nasze pociechy wykonały wspaniałe zdjęcia w fotobudce. Po pełnej uśmiechu i ogromu radości zabawie, dzieci podśpiewując poznane piosenki, wróciły z przyjaciółmi - Misiami do swoich sal. Już dziś z niecierpliwością oczekują na kolejne Święto Pluszowego Misia.