Uczniowie klas VIII pisali przez 3 dni próbny egzamin z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego. Próbne egzaminy są po to, aby uczniowie mogli lepiej przygotować się do egzaminu kończącego szkołę podstawową, który odbędzie się już za kilka miesięcy oraz po to, aby zobaczyć nad czym muszą jeszcze popracować. Zadania nie należały do łatwych, zresztą jak niektórzy uczniowie mówią, również nie były trudne. Nasze szkolne dziennikarki: Agata i Faustyna (które będą za rok zdawały egzamin) po rozmowie z ósmoklasistami dowiedziały się, że najtrudniejsze dla nich były pytania otwarte z języka polskiego, a najłatwiejszy okazał się egzmain z języka angielskiego. Wniosek jaki można wyciągnąć to taki, że jeżeli na bieżąco się uczymy i powtarzamy zdobytą wiedzę, to "pikuś", jak sami zainteresowani mówią. Trzymamy kciuki i uczcie się!