Dnia  7 stycznia szkolny zespół teatralny Świetliki wybrał się do Kinoteatru Grom w Gdyni, gdzie  wziął udział w Jubileuszowym XX Gdyńskim  Przeglądzie Zespołów. Rywalizowały tam ze sobą  grupy teatralne działające w szkołach województwa pomorskiego. Choć historia narodzin Pana Jezusa jest tylko jedna, to jednak na gdyńskiej scenie została ona przedstawiona w przeróżny sposób.  Każdy zespół miał inny pomysł na wprowadzenie widza w świąteczny bożonarodzeniowy  nastrój. Nasze Świetliki, pod przewodnictwem opiekunki p. Gabrieli Jankowskiej z pomocą p. Krystyny Gołąbek, zaprezentowały spektakl "Pierwsza Gwiazdka" mówiący o radości, szczęściu, ale też ludzkim cierpieniu i bólu.

Jednak pojawiająca się na niebie pierwsza gwiazdka wszystkim pomogła i uszczęśliwiła.  Miło nam poinformować, że za swój występ  Świetliki zostały nagrodzone III miejscem.  Wielkim sukcesem mogą też pochwalić się dwie członkinie zespołu: Milena Stoltmann, która zdobyła wyróżnienie indywidualne za grę aktorską oraz Amelia Kwidzińska, która zdobyła tytuł najlepszego aktora XX Gdyńskiego Przeglądu Jasełek. Gratulujemy wyróżnionym uczennicom oraz całemu zespołowi!