Szachości z Dwójki bardzo pracowicie rozpoczęli pierwsze półrocze. Uczniowie w ostatnim czasie wzięli udział w trzech turniejach szachowych. Pierwszym turniejem był Międzynarodowy Turniej Szachowy w Jastrzębiej Górze, który odbywał się w trakcie 5 dni w drugim tygodniu ferii zimowych. W turnieju wzięło udział ponad 90 uczestników z całej Polski. W tym turnieju udział wzięli: Krzysztof Drewing 3.0/9 pkt, Stanisław Kuchta 3.0/9 pkt, Piotr Wesołowski 4.5/9 pkt. Ponadto Stanisław Kuchta zdobył wypracował normę na IV kategorię szachową.

W dniu 25 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Gminy Somonino w Szachach. Nasi szachiści znaleźli się na podium:

• I miejsce - Przemysław Warmowski
  • II miejsce - Dominik Kobiela 4.5/7 pkt.
  • II miejsce - Jakub Sieniek 4.0/7 pkt.

Ponadto w dniu 1 lutego nasi szachiści reprezentowali "Dwójkę" na I Otwartym Szachowym Turnieju "Szachmatek" w Gdyni Redłowo. W turnieju wzięło udział 83 zawodników. Dwójka naszych uczniów występowała w najmłodszej kategorii.

• IX miejsce - Piotr Wesołowski 4.5/7pkt.
  • X miejsce - Jakub Sieniek 4.5/7pkt.

Wszystkim Szachistom gratulujemy i życzymy sukcesów przy planszy szachowej w całym roku 2020!