Dnia 18 lutego dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych wybrały się do Centrum Kultury w Kartuzach, aby obejrzeć spektakl teatralny pt.: "Tajemnica smyczkowych instrumentów". Koncert edukacyjny dla dzieci miał na celu zaznajomienie  z instrumentami smyczkowymi, przedstawiając podobieństwa i różnice w tej grupie instrumentów muzycznych oraz spopularyzowanie muzyki klasycznej w przyjazny i zabawny sposób.

Koncert prowadzony był przez lidera kwartetu, który zachęcał przedszkolaków do zagłębienia się w świat muzyki, prowadził dialog z dziećmi zadając pytania, opowiadając anegdotki i zapraszając do interakcji. Artyści zaprezentowali utwory muzyki klasycznej wielkich kompozytorów między innymi 4 pory roku A. Vivaldiego, Eine Kleine Nachtmusik, W. A. Mozarta czy Kołysanka J. Brahmsa, którą wszyscy nucą i znają od dziecka, a mało kto wie, że to Wielki Brahms. W programie były również zagadki muzyczne, rozpoznawanie muzyki z bajek: Bolek i Lolek, Baltazar Gąbka oraz Koziołek Matołek.