W piątek 21 lutego klasy 1 odwiedził niezwykły gość. Była to Pani Edyta Słomczyńska, która w ramach projektu pn. "Sowy Pomorza. Edukacja dla biororóżnorodności", przeprowadziła bardzo interesujące warsztaty na temat sów mieszkających w naszym sąsiedztwie. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jakie rozróżniamy gatunki sów, oraz które z nich możemy spotkać w naszej okolicy. Z bliska mogli przyjrzeć się sowim piórom oraz prawdziwym  wypluwką czyli zlepkom niestrawionych części pokarmu. Przez lornetkę wypatrywali sów schowanych w naszej klasie, a dzięki słuchawkom mieli możliwość naśladowania ich odgłosów. Przez całe warsztaty uczniowie z ogromnym zaciekawieniem poznawali życie naszych pierzastych przyjaciół. Dowiedzieli się także co oznacza skrót SOS (Stowarzyszenie Ochrony Sów) oraz co możemy zrobić, żeby ochronić te piękne ptaki.

Pani Edycie jeszcze raz bardzo dziękujemy za tak wartościowe i przeprowadzone z ogromnym sercem zajęcia.