Dnia 20 lutego 2020 roku w szkole odbyła się, jak co roku, uroczysta akademia z okazji Święta Patrona Szkoły - Mikołaja Kopernika. Przygotowywali ją uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami. Akademia miała na celu przybliżenie postaci patrona pozostałym uczniom, w tym roku skupiała się ona na pokazaniu scen z życia Kopernika. Były trzy sceny: pierwsza - dotycząca chrztu Kopernika, który odbył się w Toruniu, następnie scena młodości patrona - czyli przybycie do Krakowa na naukę wraz z bratem Andrzejem oraz scena trzecia, w której już starszego Kopernika odwiedza młody Retyk - uczeń, który opowiada o jego sukcesach oraz najnowszym dziele "O obrotach ciał niebieskich". Całość była wypełniona muzyką z tamtych czasów, szczególnie utwór grany przez ucznia na ksylofonie zachwycił zebranych, ale również Hejnał Mariacki stworzył ciekawy nastrój. Natomiast "Taniec planet" w ciekawej formie miał przybliżyć uczniom Układ Słoneczny.

Tłem do poszczególnych scen były również slajdy na prezentacji multimedialnej, aby uczniowie obecni na akademii mogli bardziej wyobrazić sobie życie Kopernika. Dodatkowym walorem było wykorzystanie strojów z tamtej epoki. Akademia w interesujący sposób przybliżyła uczniom wybrane fragmenty z życia Mikołaja Kopernika.

Podczas uroczystości zostały rozdane nagrody dla laureatów matematycznego konkursu "Leon" oraz dla laureatów szkolnych konkursów językowych.

Tego dnia, uczniowie z klas ósmych wcielili się w rolę nauczycieli i przeprowadzili w klasach 0 – 5 zajęcia związane z patronem "Dwójki". Uczniowie przygotowali quiz nt. życia i działalności Mikołaja Kopernika, prezentacje multimedialne oraz tort dla Mikołaja Kopernika w postaci pracy plastycznej na komputerze.