19 lutego w naszej szkole już po raz VIII odbył się Międzyszkolny Interdyscyplinarny Konkurs "COPERNICUS 2020" pod honorowym patronatem Burmistrza Kartuz. Celem konkursu było wyłonienie spośród uczestników najwszechstronniejszego ucznia, który wykazał się rozległą wiedzą z różnych dziedzin nauki (matematyki, geografii, fizyki, historii i języka polskiego), umiejętnością analitycznego i kreatywnego myślenia oraz wiadomościami o życiu i dziele wielkiego astronoma, patrona naszej szkoły Mikołaja Kopernika.

Organizacją konkursu zajęły się polonistki p. Hanna Grzenkowska i p. Danuta Milewczyk, które przygotowały test na wzór testu dla uczniów kończących szkołę podstawową tematycznie związanego z postacią Kopernika i astronomią oraz zestawy pytań za 1 lub 3 punkty z zakresu matematyki, fizyki, geografii, historii i języka polskiego. Podczas konkursu panowała miła atmosfera i sportowa rywalizacja. O tytuł "Copernicus 2020" ubiegało się 10 uczniów z pięciu szkół gminy Kartuzy: Szkoły Podstawowej w Brodnicy Górnej, Prokowie, Kiełpinie, Łapalicach oraz gospodarzy. Po emocjonującej rywalizacji bardzo dobrze przygotowanych uczestników jury wyłoniło zwycięzców, którzy idą w ślady Kopernika, człowieka wszechstronnie wykształconego.

• Tytuł "Copernicus 2020" zdobyła Amelia Sikora ZSz w Kiełpinie
  • Tytuł I Wicemistrza zdobył Jakub Bałenkowski SP Nr 2 w Kartuzach
  • Tytuł II Wicemistrza zdobyli ex aeqvo Agnieszka Kotłowska SP w Łapalicach i Paweł Rosołowski SP Nr 2 w Kartuzach

Należy nadmienić, że I Wicemistrzowi do zdobycia tytułu "Copernicus 2020" zabrakło 1 punktu. Laureaci konkursu otrzymali puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy uznania, a pozostali uczestnicy drobne upominki i dyplomy. Gratulujemy uczestnikom, a zwłaszcza laureatom wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności na miarę naszego patrona Mikołaja Kopernika.

Zapraszamy za rok na kolejną edycję konkursu „Copernicus 2021”!