Znamy już wyniki wszystkich tegorocznych wojewódzkich konkursów kuratoryjnych. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach wzięli udział w rejonowych eliminacjach z następujących przedmiotów: język polski, historia, geografia, matematyka, fizyka i informatyka. W finale znalazła się dwójka uczniów: Jakub Bałenkowski oraz Paweł Rosołowski. Jakub został potrójnym laureatem kuratoryjnych konkursów przedmiotowych z następujących przedmiotów: język polski, matematyka (jako jedyny z Gminy Kartuzy) i fizyka, a Paweł został laureatem z informatyki oraz finalistą z fizyki. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż Jakub i Paweł jako jedyni z powiatu kartuskiego uzyskali tytuły laureata i finalisty z wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z fizyki.

Tytuł laureata wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z języka polskiego oraz z matematyki, jaki uzyskał Jakub Bałenkowski daje mu zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty i wynik równy 100%. Dzięki uzyskaniu tytułu laureata Jakub i Paweł uzyskają pierwszeństwo w przyjęciu do wybranej szkoły średniej.

Uzyskane wyniki plasują Szkołę Podstawową Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach w ścisłej czołówce szkół powiatu kartuskiego w rankingu szkół biorących udział w wojewódzkich konkursach kuratoryjnych. Jest to ogromny sukces uczniów, a także nauczycieli "Dwójki", którzy przygotowywali uczniów do udziału w konkursach.