Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

 • 01
  01
 • 02
  02
 • 03
  03
 • 04
  04
 • 05
  05
 • 06
  06
 • 07
  07
 • 08
  08
 • 09
  09
 • 10
  10
 • 12
  12
 • 13
  13
 • 14
  14
 • 15
  15
 • 16
  16
 • 17
  17
 • 18
  18
 • 19
  19

Znamy już wyniki wszystkich tegorocznych wojewódzkich konkursów kuratoryjnych. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach wzięli udział w rejonowych eliminacjach z następujących przedmiotów: język polski, historia, geografia, matematyka, fizyka i informatyka. W finale znalazła się dwójka uczniów: Jakub Bałenkowski oraz Paweł Rosołowski. Jakub został potrójnym laureatem kuratoryjnych konkursów przedmiotowych z następujących przedmiotów: język polski, matematyka (jako jedyny z Gminy Kartuzy) i fizyka, a Paweł został laureatem z informatyki oraz finalistą z fizyki. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż Jakub i Paweł jako jedyni z powiatu kartuskiego uzyskali tytuły laureata i finalisty z wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z fizyki.

 

Tytuł laureata wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z języka polskiego oraz z matematyki, jaki uzyskał Jakub Bałenkowski daje mu zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty i wynik równy 100%. Dzięki uzyskaniu tytułu laureata Jakub i Paweł uzyskają pierwszeństwo w przyjęciu do wybranej szkoły średniej.

Uzyskane wyniki plasują Szkołę Podstawową Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach w ścisłej czołówce szkół powiatu kartuskiego w rankingu szkół biorących udział w wojewódzkich konkursach kuratoryjnych. Jest to ogromny sukces uczniów, a także nauczycieli "Dwójki", którzy przygotowywali uczniów do udziału w konkursach.

Back to top