Wszyscy potrzebujemy w tym czasie pandemii pozytywnej energii. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły na prośbę samorządu uczniowskiego włączyli się do międzynarodowej akcji, która polega na umieszczaniu rysunków tęczy w oknach domów. Radosne rysunki tęczy zagościły na oknach ludzi w Europie, Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie. Chcemy w ten sposób szerzyć nadzieję i dodać światu trochę koloru w ponurych chwilach pandemii. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i wykonali swoje tęczowe prace na wiele sposobów: rysunki, plakaty, wyklejanki, collage. Uczniów wsparli też nauczyciele, przesłanie #zostanwdomu wybrzmiało w kilku językach: angielskim #stay safe and stay home, niemieckim: Bleib zu Hause, francuskim: restez a la maison, kaszubskim: ostan w doma. W Wielkiej Brytanii tęcza stanowi znak wsparcia dla pracowników służy zdrowia, my też przyłączamy się i ogromnie dziękujemy polskiej służbie medycznej za codzienną heroiczną pracę.

Niech tęcza wypełni nasze serca z tym przesłaniem zachęcamy #zostanwdomu - dyrekcja, nauczyciele, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach.