W dniu 26 kwietnia został rozegrany I Internetowy Puchar Województwa Pomorskiego Szkół Podstawowych w Szachach. Uczniowie naszej szkoły chętnie przystąpili to tego turnieju - graliśmy na wirtualnych planszach w Internecie. Na stronie chess.com zjawiło się ponad 350 uczestników. Turniej został rozegrany tempem gry 15 minut na zawodnika na dystansie 7 rund. Wszyscy szachiści z "Dwójki" stanęli na wysokości zadania zdobywając ponad 70% z wszystkich gier.

Najlepszymi z naszej szkoły okazali się:

• Krzysztof Drewing 5,5 pkt 18 miejsce
  • Monika Tusk 5,5 pkt 21 miejsce
  • Jakub Sieniek 5 pkt
  • Stanisław Kuchta 4,5pkt
  • Aleksander Reszka 3,5 pkt
  • Dominik Kobiela 4 pkt z 6 rund, (uczeń rozpoczął turniej od 2 rundy)
  • Piotr Wesołowski 3,5 z 5 rund, (problemy z połączeniem z platformą chess.com)
  • Aleksander Reszka 1 z 2 rund, (problemy z połączeniem z platformą chess.com)

Następny Turniej o Puchar Województwa Pomorskiego odbędzie się 03 maja. Wszystkim uczniom gratulujemy osiągniętego wyniku, zdobyczy punktowych, a przede wszystkim gry fair play i trzymamy kciuki w kolejnym starcie!