W dniu 03 maja został rozegrany II Internetowy Puchar Województwa Pomorskiego Szkół Podstawowych w Szachach. Uczniowie "Dwójki" chętnie przystąpili to tego turnieju - graliśmy na planszach w Internecie. Na stronie chess.com zjawiło się ponad 300 uczestników. Turniej został rozegrany tempem gry 15 minut na zawodnika na dystansie 7 rund.

Wszyscy nasi szachiści stanęli na wysokości zadania poprawiając swoje wyniki:

• Monika Tusk 6 pkt 11 miejsce
  • Jakub Sieniek 5 pkt 27 miejsce
  • Dominik Kobiela 5 pkt
  • Stanisław Kuchta 4 pkt
  • Krzysztof Drewing 4 pkt
  • Konrad Reszka 4 pkt
  • Piotr Wesołowski 4 pkt z 6 gier (problemy z połączeniem)
  • Aleksander Reszka 3 pkt

Następny Turniej o Puchar Województwa Pomorskiego odbędzie się 10 maja. Trzymamy kciuki!

W dniu 28 kwietnia odbył się siódmy szkolny internetowy turniej szachowy. Najlepszymi okazali się:

• kategoria dziewcząt: Monika Tusk, Dominika Kowalczuk, Łucja Kowalczuk, Antonina Bladowska;
  • kategoria chłopców: Krzysztof Drewing, Konrad Reszka, Piotr Wesołowski,Jakub Sieniek, Wiktor Kitowski, Stanisław Szlachetka, Bartosz Szymanowski, Aleksander Reszka, Przemysław Warmowski, Stanisław Kuchta.

W dniu 30 kwietnia zagrało łącznie 32 szachistów, a oto najlepsi:

• kategoria dziewcząt: Monika Tusk, Dominika Kowalczuk, Łucja Kowalczuk, Kalina Szostek, Kasia Starzyńska;
  • kategoria chłopców: Piotr Wesołowski, Jakub Sieniek, Krzysztof Drewing, Dominik Kobiela, Wiktor Kitowski, Konrad Reszka, Aleksander Reszka, Przemysław Warmowski, Stanisław Szlachetka, Stanisław Stachowiak.

Na uwagę zasługuje fakt, że do gry z naszymi uczniami zasiadają również ich rodzice. Dziękujemy Panu Grzegorzowi Stachowiakowi oraz Panu Mateuszowi Sieniek za wspólną grę!

Gratulujemy wszystkim uczestnictwa w turniejach!