W dniu 23 maja Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach „Copernicus” oraz Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach po raz kolejny była gospodarzem Otwartego Szachowego Turnieju Kopernikowskiego. Tym razem turniej został przeprowadzony w innej formule – turniej został przeprowadzony za pomocą Internetu. Turniej zgromadził 52 uczestników. Uczestnicy grali tempem 15 minut na zawodnika na dystansie 7 rund. Turniej został rozegrany w dwóch kategoriach: kategorii dziewcząt i chłopców.

Pomimo nietypowej formuły wszyscy szachiści byli bardzo zaangażowani w grę, grali stosując zasady fair – play. Wszyscy zawodnicy otrzymają dyplomy (w wersji elektronicznej), a najlepsi medale. Najmłodszym zawodnikiem turnieju był Igor Ziomek. Oto szczegółowe wyniki turnieju:

kategoria dziewcząt:

1. miejsce Adriana Zielińska
  2. miejsce Monika Tusk
  3. miejsce Nadia Szczepaniak
    ex aequo 3 miejsce Zsófia Fábián
  4. miejsce Dominika Kowalczuk
  5. miejsce Kalina Szostek

kategoria chłopców:

1. miejsce Adam Tutkowski
  2. miejsce Piotr Wesołowski
  3. miejsce Szymon Drywa
  4. miejsce Krzysztof Drewing
  5. miejsce Jan Jetkowski

Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju za wspaniałą, sportową rozgrywkę i zapraszamy na kolejny turniej szachowy organizowany przez „Dwójkę”.