Dzięki bardzo dużej przychylności Organu Prowadzącego oraz osobistego zaangażowania Burmistrza Kartuz, po licznych prośbach rodziców dzieci z przyszłych klas pierwszych otwieramy w roku szkolnym 2020 / 2021 trzeci oddział przyszłej klasy pierwszej.

W związku z powyższym informujemy, iż Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach dysponuje jeszcze kilkoma wolnymi miejscami w oddziałach przyszłych klas pierwszych.

• klasa szachowa - Od września 2020 / 2021 uczniowie z oddziału 1a będą tworzyć tzw. "klasę szachową" uczęszczając na obowiązkowe zajęcia z edukacji szachowej prowadzone przez trenera p. Tomasza Ciesielskiego.
  • nauka języka kaszubskiego - Uczniowie będą mieli możliwość skorzystania z nauki języka kaszubskiego, rozwijając swoje umiejętności językowe oraz poznając tradycję i kulturę naszej małej ojczyzny.
  • grupa sportowa - Od września rozpoczyna swoją działalność druga grupa młodych sportowców, utworzona z uczniów klas pierwszych wybranych w drodze kwalifikacji sportowych. Dzieci będą mogły spróbować swoich sił w ogólnorozwojowych zajęciach sportowych prowadzonych przez profesjonalnego trenera lekkoatletyki p. Karola Nowakowskiego - trenera Akademii Młodego Sportowca.

Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisów!