Pomimo pandemii Powiatowy Konkurs Literacki "Słowotok" dla mistrzów prozy i poezji odbył się już po raz siódmy. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było przesłanie jednego opowiadania własnego autorstwa. Uczestnicy, mieszkańcy powiatu kartuskiego w swoich pracach inspirowali się cytatem, który został wcześniej wybrany przez organizatorów oraz członków jury. Tegoroczny cytat pochodził z powieści "Malarz Świata Ułudy" autorstwa Kazuo Ishiguro.

"Jeśli komuś się nie powiodło tam, gdzie innym brakło odwagi czy po prostu woli, by podjąć jakąkolwiek próbę, to taki człowiek, patrząc wstecz na swoje życie, znajduje w nim pociechę, a może nawet głęboką satysfakcję."

Nasza uczennica klasy VIIIb Zuzanna Tusk (opiekun Hanna Grzenkowska), która napisała opowiadanie pt. "Walka z depresją" otrzymała wyróżnienie. Gratulacje!