Klasa 2c w bieżącym roku szkolnym rozpoczęła swoją przygodę na kółku przyrodniczo - ekologicznym. Podczas zajęć uczniowie  podejmują praktyczne działania na rzecz ochrony przyrody oraz poszerzają swoją wiedzę przyrodniczo - ekologiczną. Ponadto poznają zjawiska przyrodnicze dzięki wykonywanym eksperymentom, które w naturalny sposób pobudzają do myślenia. To doskonały sposób na wprowadzenie uczniów w świat nauki oraz zrozumienie zjawisk przyrodniczych. Jedno z wykonanych na zajęciach doświadczeń, pomogło poznać uczniom właściwości masy nieniutonowskiej. Cechą charakterystyczną tego płynu jest to, że w spoczynku, bez działającej na niego żadnej siły zachowuje się jak zwykła ciecz, ale gdy tylko dostarczymy mu jakąś energię, np. poprzez nacisk, ciecz ta zachowuje się jak ciało stałe. Masę nieniutonowską porównać można do bagna lub ruchomych piasków. Kolejnym eksperymentem, który spowodował ogrom uśmiechu na twarzach dzieci było malowanie na mleku. Barwniki pod wpływem płynu do naczyń i zmiany napięcia powierzchniowego zaczynały samoistnie wirować i mieszać się, tworząc wspaniałe, barwne widowisko. Z ogromnym zaciekawieniem czekamy na odkrywanie kolejnych zjawisk przyrodniczych.