W dniach 10 i 17 października uczniowie uczący się języka kaszubskiego wybrali się na wycieczkę do Zagrody Sołtysówka w Łapalicach. Tam poprzez zabawę zgłębili wiadomości na temat życia na wsi oraz poznali pracę jaką wykonują rolnicy w gospodarstwie. Właściciele zagrody, Państwo Marzena i Adam  Dejkowie, w bardzo ciekawy sposób przekazali uczniom wiedzę na temat uprawy roślin zbożowych i okopowych, wypieku ciasta drożdżowego oraz zwierząt żyjących w gospodarstwie. Dzieci pod nadzorem pani Marzeny upiekły smaczne drożdżówki, wykonały przepiękne prace plastyczne ze stempli ziemniaczanych oraz zostały poczęstowane smacznymi frytkami ze świeżo wykopanych ziemniaków. Natomiast pan Adam opowiedział i oprowadził uczniów po gospodarstwie. Pokazał im hodowlę zwierząt, w której znalazły się świnie, kozy, sarenki, daniele, króliki, kury, bażanty, pawie, papugi  i wiele innych. Każdy mógł pogłaskać i samodzielnie nakarmić zwierzęta wcześniej zerwaną trawą i koniczyną. Następnie każdy z uczestników wycieczki według własnego pomysłu wykonał na drewnianej desce barwny obrazek. Pod koniec pobytu w zagrodzie uczniowie otrzymali medal "Małego Farmera".  To był dzień pełny wrażeń i emocji, który upłynął w miłej i twórczej atmosferze.