W dniu 29 października "Dwójkę" odwiedziła p. Danuta Rek, która w imieniu Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka wręczyła naszym uczniom nagrodę, puchar i dyplom za zajęcia III miejsca w "Internetowym Pucharze Województwa Pomorskiego Szkół Podstawowych w Szachach".

Uczniowie "Dwójki" wzięli udział w tym turnieju na przełomie kwietnia i maja tego roku. W ramach turnieju rozegrano trzy rozgrywki w dniach: 26 kwietnia oraz 03 i 10 maja. Szachiści grali bez podziału na kategorie wiekowe, w tempie 15 minut na zawodnika. Drużynę naszej szkoły tworzyli: Piotr Wesołowski, Jakub Sieniek, Krzysztof Drewing, Stanisław Kuchta, Aleksander Reszka i Dominik Kobiela. Wśród naszych szachistów najlepsi okazali się: Piotr Wesołowski oraz Jakub Sieniek, którzy wywalczyli 4 punkty. Drużynowy wynik "Dwójki" okazał się bardzo wysoki – zajęliśmy III miejsce na 114 szkół, które przystąpiły do tego turnieju z całego województwa pomorskiego. Jest to ogromny sukces naszych uczniów – szachistów, ale także trenera p. Tomasza Ciesielskiego. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!