W piątek 30 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej Akcji "Przerwa na czytanie". Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną uczniowie klas IV - VIII przyłączyli się do akcji w swoich domach. Natomiast grupy przedszkolne i "zerówki" oraz klasy I - III wspólnie z nauczycielami i pracownikami administracji i obsługi przynieśli tego dnia do szkoły swoje ulubione książki i z radością czytali je podczas przerw. Cele akcji to: promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży; pokazanie uczniom, że czytanie jest przyjemne i ciekawe; zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. W czytaniu wzięło udział 611 osób.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu tego przedsięwzięcia!