Uczniowie klasy IIa wzięli udział w lekcji bibliotecznej pt. "Dlaczego warto czytać?". Dzieci w zespołach pracowały nad znaczeniem książek w naszym codziennym życiu. Liderzy zespołów przedstawiali swoje uzasadnienia dotyczące wartości książek. Jeden zespół uczniów przygotowywał odpowiedzi na ważne pytania dotyczące przyrządzania i gotowania posiłków z książek kucharskich. Bardzo ciekawe były wypowiedzi dotyczące różnych przepisów i sposobu przygotowania wartościowych posiłków dla naszego organizmu. Następnie wraz z uczniami omówiliśmy Piramidę Zdrowego Żywienia i Stylu Życia wg. Programu "Dobrze jemy ze Szkołą na Widelcu", a potem wspólnie zjedliśmy drugie śniadanie składające się z pomidorów i jogurtu.