Uczniowie siedzą przy ławeczkach w klasie i piszą próbny egzamin ósmoklasisty.

Mimo trwającej od kilku miesięcy nauki zdalnej, nasi uczniowie, w reżimie sanitarnym, mogli wziąć udział w egzaminie próbnym z przedmiotów wiodących: języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Egzamin bazował na materiale opracowanym przez WSiP według nowych zasad, które będą obowiązywały w tym roku szkolnym. Uczniowie podzieleni na grupy stawili się przed godziną 9:00, by 2, 3 i 4 marca pisać próbny egzamin. Jest to dobry sposób, aby oswoić się z procedurami egzaminacyjnymi i wiedzieć, co się umie, a nad czym trzeba jeszcze popracować. Oczywiście stres towarzyszy każdemu w takiej sytuacji, ale ćwiczenia czynią z nas mistrza.

Nasi uczniowie uważają, że egzamin nie był łatwy, a zwłaszcza z języka polskiego i matematyki. To dało im dużo do myślenia - jak twierdzą. Zdają sobie sprawę, oczywiście nie wszyscy, że jeszcze muszą popracować nad wiedzą. 17, 18 i 19 marca czeka ich kolejny egzamin próbny, tym razem przydgotowany przez CKE. Mamy nadzieję, że wyciągną wnioski z egzaminu poprzedniego i będą się trzymać dobrych rad swoich nauczycieli.

Życzymy naszym ósmoklasistom powodzenia i trzymamy kciuki za dobrze napisany egzamin. Pamiętajcie, że dobrze zdany egzamin, to furtka do dobrej szkoły średniej.