BIP Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika  w Kartuzach

BIP-Ogłoszenia

Pajacyk

Program "Pajacyk"

Program Pajacyk, prowadzony przez fundację Polska Akcja Humanitarna, od kilkunastu lat pomaga niedożywionym dzieciom w Polsce. Fundacja ciągle poszerza obszar swoich działań, by również nieść pomoc głodnym dzieciom w najuboższych regionach świata.

W ramach programu „Pajacyk” finansowane są posiłki dla dzieci w szkołach i w świetlicach. Program przeznaczony jest dla dzieci objętych obowiązkiem szkolnym, które z różnych przyczyn  nie są objęte wsparciem ośrodków Pomocy Społecznej w zakresie dożywiania, a takiego wsparcia potrzebują.

Program realizowany jest za pośrednictwem szkół i świetlic środowiskowych, którym przekazywane są środki finansowe na dożywianie, które jest prowadzone podczas trwania roku szkolnego na terenie całego kraju.

Dzięki przystąpieniu szkoły do programu „Pajacyk” w roku szkolnym 2013/2014 15 uczniów naszej szkoły otrzymało dofinansowanie do posiłków. W roku szkolnym 2015/2016 bezpłatnymi obiadami objęto kolejnych 15 uczniów.

Wytworzył:Piotr Kloczkowski2014-04-27
Udostępnił:2014-04-27 19:52:31
Zmodyfikował:Piotr Kloczkowski2015-10-29 11:28:27
Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )