BIP Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika  w Kartuzach
 
BIP Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Nr 2 w Kartuzach

RODO
BIP - Dane podstawowe
BIP - Narzędzia
BIP - Funkcjonowanie
BIP - Projekty
BIP - Programy szkolne
BIP-Ogłoszenia
Dostępność

 „Szkoła daje więcej. Zajęcia rozwijające dla uczniów szkół podstawowych Gminy Kartuzy”

Ponad 4 mln zł powędruje do 12 gminnych szkół podstawowych na dodatkowe zajęcia i pomoce naukowe. To efekt projektu „Szkoła daje więcej. Zajęcia rozwijające dla uczniów szkół podstawowych Gminy Kartuzy”, który Gmina realizować będzie w latach 2014-2015.

 

Warto podkreślić, że uzyskane wsparcie pochodzi z projektu realizowanego w trybie konkursowym ze środków unijnych Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. To największe dofinansowanie unijne w historii projektów oświatowych w gminie Kartuzy.


Kilka tysięcy dodatkowych godzin przewidziano na zajęcia ogólnorozwojowe m.in. z technik szybkiego czytania. Oprócz tego uczniowie szkół podstawowych będą mieli możliwość wzięcia udziału w dodatkowych zajęciach z j. angielskiego, j. niemieckiego czy gimnastyki korekcyjnej. Zapewniona zostanie również opieka logopedyczna. Dodatkową atrakcją będą zajęcia sportowe rozwijające zainteresowania i pasje. Nie zabraknie też zajęć wspierających umiejętności matematyczne, m.in. poprzez naukę gry w szachy.


To jednak jeszcze nie wszystko. W trakcie realizacji projektu w każdej szkole odbędzie się piknik naukowy z okazji święta nauki. Dodatkowo 144 uczniów wraz z 12 nauczycielami skorzysta z obozów językowych.

 

Na tym nie kończą się dobre wiadomości. Dzięki funduszom unijnym szkoły wzbogaca się także o nowy sprzęt. Każda placówka otrzyma zestaw, w którego skład wejdą: tablica multimedialna, projektor, wizualizer, laptop oraz komputer stacjonarny.

Szkoły wyposażone zostaną także w system ułatwiający prowadzenie zajęć z języków obcych . W jego skład wejdą m. in. zestawy słuchawek z mikrofonem wraz z oprogramowaniem. Zakupione zostaną także inne pomoce dydaktyczne.

 

Projektem objęte są: Szkoła Podstawowa nr 1 w Kartuzach, Szkoła Podstawowa nr 2 w Kartuzach, Szkoła Podstawowa nr 5 w Kartuzach oraz szkoły podstawowe w Staniszewie, Mirachowie, Kolonii, Dzierżążnie, Brodnicy Górnej, Kiełpinie, Grzybnie, Prokowie i Łapalicach.

 

Niżej wszelkie niezbędne informacje i druki dotyczące projektu.

druki do pobrania
opis dokumentutypdata

regulamin rekrutacji

pdf04-04-2014[ Pobierz ]
268 kB

dane uczestnika

pdf04-04-2014[ Pobierz ]
281 kB

decyzja komisji rekrutacyjnej

pdf04-04-2014[ Pobierz ]
225 kB

karta zgłoszenia

pdf04-04-2014[ Pobierz ]
248 kB

kwalifikowalność

pdf04-04-2014[ Pobierz ]
300 kB

oświadczenie uczestnika projektu

pdf04-04-2014[ Pobierz ]
159 kB
Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )