BIP Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika  w Kartuzach
 
BIP Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Nr 2 w Kartuzach

RODO
BIP - Dane podstawowe
BIP - Narzędzia
BIP - Funkcjonowanie
BIP - Projekty
BIP - Programy szkolne
BIP-Ogłoszenia
Dostępność

eTwinning 2016

W tym roku nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do międzynarodowego programu eTwinning (http://www.etwinning.pl). Przy pomocy nowoczesnych technologii informacyjno - komunikacyjnych, które na co dzień wykorzystuje nasza szkoła, nawiązaliśmy współpracę ze szkołami ze Słowenii i Szwecji.

 

Uczniowie klas piątych z wielkim zaangażowaniem pracowali nad powodzeniem projektu "Tell me your story". Celem projektu była nauka języka angielskiego oraz rozwijanie umiejętności czytania książek w języku polskim. Uczniowie podczas roku szkolnego przeczytali wybrane książki napisane w ich języku ojczystym, następnie zaprezentowali ich fabułę kolegom z zagranicy za pomocą różnorodnych technik artystycznych. 

 

Zgodnie z ustalonym planem, uczniowie realizowali kolejne etapy projektu posługując się językiem angielskim. Do tej pory zaprezentowali naszą szkolę oraz siebie. Ponadto sami poczytali oraz posłuchali ciekawostek na temat życia codziennego naszych partnerów z projektu.

W trakcie projektu uczniowie rozwinęli swoje umiejętności językowe oraz informatyczne. Wykorzystywali takie narzędzia jak prezentacje multimedialne oraz narzędzia komunikacyjne za pomocą platformy TwinSpace. 

Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )