BIP Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika  w Kartuzach
 
BIP Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Nr 2 w Kartuzach

RODO
BIP - Dane podstawowe
BIP - Narzędzia
BIP - Funkcjonowanie
BIP - Projekty
BIP - Programy szkolne
BIP-Ogłoszenia
Dostępność


"Wymiana z Niemcami 2019"

Wymiana z Niemcami 2019

W dniach od 09 do 13 września dzięki inicjatywie Domu Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku oraz nauczycielki języka niemieckiego p. Anny Warmowskiej w ramach programu "Solidarność" zorganizowano przyjazd niemieckiej młodzieży do Trójmiasta i Kartuz. Uczniowie katolickiej szkoły Marienschule w Hamm odwiedzili po raz kolejny Kartuzy, Gdańsk oraz zawitali do Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach.

 

Młodzież wraz z opiekunami została zakwaterowana w Domu Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku i realizowała program mający na celu bliższe poznanie się z młodzieżą polską. Komunikowano się zarówno w języku niemieckim jak i angielskim. Wspólnie realizowano ciekawy i napięty program. Kilkunastoosobowa grupa spędziła czas na aktywnym zwiedzaniu Gdańska podczas rajdu terenowego. Odwiedziła Centrum Hewelianum, a przy okazji podziwiała panoramę Gdańska z Góry Gradowej. Liczne gry, zabawy integracyjne oraz wyjście na kręgle sprawiły, że grupy zaprzyjaźniły się ze sobą i z czwartku do soboty nasi uczniowie gościli w swoich domach młodzież z Niemiec.

 

W Kartuzach, naszych zachodnich przyjaciół powitał zastępca Burmistrza Kartuz, p. Wojciech Jaworowski. Uczniowie mieli okazję zwiedzić miasto, kolegiatę poklasztorną, a także poznać kaszubskie nuty, zagrać na diabelskich skrzypcach i wziąć udział w lekcjach w kartuskiej Dwójce.


Wytworzył:Piotr Kloczkowski2020-07-20
Udostępnił:Piotr Kloczkowski2020-07-20 11:44:47
Zmodyfikował:
Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )