Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach p. Piotr Kloczkowski orazlogo AMS AMS - Akademia Młodego Sportowca ogłaszają nabór do klasy pierwszej o profilu ogólnorozwojowym dla dziewcząt i chłopców. Będzie to już trzeci rocznik objęty dodatkowych wsparciem szkoleniowym AMS!

Nabór do grupy sportowej zostanie przeprowadzony wśród uczniów przyjętych do klasy pierwszej na rok szkolny 2021 / 2022 z roczników 2014, na podstawie pomiarów podstawowych cech somatycznych i testów kwalifikujących, które odbędą się 10 czerwca. Warto dodać, że w szkole prężnie i z powodzeniem działają już dwa roczniki GRUPY SPORTOWEJ – aktualne kasy pierwsze oraz drugie.

Kadrę szkoleniową tworzą trenerzy Akademii Młodego Sportowca, którymi szkoła nawiązała współpracę dwa lata temu i z powodzeniam rozwiaja kolejne projekty.

- Sama koncepcja stworzenia Grupy Sportowej okazała się strzałem w dziesiątkę. Dzieci uwielbiają zajęcia sportowe i robią duże postępy. Zajęcia GRUPY Sportowej obejmują przede wszystkie ćwiczenia wszechstronnie kształtujące, ogónorozwojowe i na tym etapie nie zamykają się w obrębie jakiejś konkretnej dyscypliny, rozwijają wszystkie cechy motoryczne, a to właśnie jest gwarancją harmonijnego rozwoju młodego człowieka. Dlatego postanowiliśmy, że ta ścieżka kształcenia i rozwoju dzieci m.in. przez sport będzie kontynuowana i w przyszości rozwijana. Dwójka coraz bardziej pragnie stawiać na sport, a współpraca z AMS jest gwarancją profesjonanego i holistycznego podejścia do całego projektu. – informuje Dyrektor Piotr Kloczkowski.

Grupa Sportowa z roczników 2014 o profilu wszechstronnym – ogólnorozwojowym będzie składała się z kilkunastu dzieci – dziewczynek i chłopców, którzy zostaną wyłonieniu podczas specjalnych testów kwalifikacyjnych.

Testy sprawnościowe dla kandydatów odbędą się 10 czerwca od godziny 17:00 na Orliku przy przy SP Nr 2.
Zgłoszenia Rodziców dzieci roczników 2014 dokonujemy tylko w sekretariacie szkoły lub telefonicznie. Tam można uzyskać także dodatkowe informacje.

  • zwiększona liczba godzin WYCHOWANIA FIZYCZNEGO – 5x w tygodniu w tym 2 z trenerami AMS;
  • nauka prawidłowych wzorców ruchowych;
  • trening funkcjonalny, korekcyjny i prewencyjny dostosowany do dzieci;
  • kształtowanie charakteru w duchu fair play;
  • wspomaganie nauki i duża dawka ruchu poprzez zabawę;
  • udział w dodatkowych projektach sportowych i eventach AMS;
  • możiwość daszego rozwoju sportowego na kolejnych etapach.

Więcej informacji w sekretariacie szkoły lub pod numerami telefonów:
tel. 58 681 18 17;
tel. 510 555 033 – trener koordynator Karol Nowakowski
oraz na stronie http://www.sp2.kartuzy.pl/

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

grupa sportowa