Z okazji XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek (8ksiazki - 15 maja) zapraszamy uczniów z klas 1 - 8 do wzięcia udziału w szkolnym konkursie na najciekawszą reklamę wybranej książki. Reklama może być opracowana w formie:

  • FILMU - filmik może być nagrany telefonem komórkowym lub wykonany w programie umożliwiającym tworzenie prostych animacji (np. Biteable),
  • PLAKATU - z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych płaskich i przestrzennych, różnych faktur i materiałów (np. karton, filc, szary papier, sznurek, wstążki, guziki, kamyki, stare gazety, tkaniny, itp.),
  • PREZENTACJI MULTIMEDIALNEJ - wykonanej w programie PowerPoint lub innym, np. Genially,
  • MAPY LITERACKIEJ - w postaci np. notatki graficznej (sketchnotki), mapy myśli.

Reklama powinna być atrakcyjną promocją książki i zawierać:

  • autora i tytuł książki,
  • głównych bohaterów (1-2),
  • temat (np. sensacja, przygoda ...),
  • hasłowe uzasadnienie wyboru (dlaczego polecasz),
  • ilustracje, zdjęcia, animacje, różne faktury i materiały.

Nie chodzi o streszczenie ani recenzję, ale raczej przedstawienie bohaterów, fabuły czy też kilku scen z książki w taki sposób, by oglądający chcieli po nią sięgnąć i przeczytać. Ostatnio zakupiliśmy około 500 nowych książek w ramach NPRC, książka którą będziecie reklamować powinna być jedną z nich (po szczegółowe informacje zapraszam do biblioteki). Reklamę należy wykonać samodzielnie, ewentualnie z niewielką pomocą rodziny.

Termin nadsyłania prac (zdjęcie plakatu lub mapy, link do filmu, prezentacja) – do końca maja 2022 r. na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., plakaty i mapy graficzne można przynosić osobiście do biblioteki szkolnej. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone i zamieszczone na stronie internetowej szkoły.