{phocagallery view=category|categoryid=700|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W ramach realizowanego projektu Bezpieczna + uczniowie klas IV i V wzięli udział w ostatnich już zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzonych przez ratownika medycznego p. Marka Martynę. Uczniowie dowiedzieli się jak istotne są pierwsze chwile w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia oraz, jak należy się w takiej sytuacji zachować. Następnie przeszli krótki kurs profesjonalnego wzywania pomocy oraz rzetelnego przekazywania informacji dotyczących nieszczęśliwego zdarzenia. Pod czujnym okiem specjalisty, każdy z uczestników mógł wykorzystać zdobyte informacje podczas ćwiczeń z użyciem fantomów.

Wszyscy z prawdziwym zaangażowaniem przystępowali do zajęć, motywowani faktem, iż wiedza o tym, jak należy nieść pomoc, może uratować czyjeś życie...