{phocagallery view=category|categoryid=684|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Nasza szkoła realizuje projekt "Jestem bezpieczny na drodze" w ramach programu "Bezpieczna+". Głównym celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa uczniów nie tylko w szkole, ale i poza nią.

21 listopada odbyło się spotkanie z panią Beatą Kurek z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach na temat "Bezpieczeństwo na drodze". Celem zajęć było: poznanie zasad prawidłowego zachowania się w różnych sytuacjach życiowych, zwrócenie uwagi na przestrzeganie ustalonych przepisów i zasad bezpieczeństwa zarówno przez pojazdy, jak i pieszych - korzystanie z pasów i świateł, zachęcenie do rozmów na temat prawidłowego zachowania się w szkole, w domu, na ulicy. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania, dzielili się swoimi spostrzeżeniami, a za dobre odpowiedzi otrzymali odblaski w kształcie kropelki. Pod czujnym okiem instruktorów przeprowadzono zajęcia z praktycznej jazdy na rowerze. Do pokonania było sześć elementów toru przeszkód o bardzo ciekawych nazwach: tarka, pochylnia, żmijka, slalom, równoważnia i rynienka.

Wszystkim startującym dziękujemy za udział i gratulujemy wspaniałych umiejętności!

W najbliższym czasie uczniowie wezmą udział spotkaniu ze strażakami w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach. O naszej wyprawie przeczytacie wkrótce…