Pani Monika Młyńska oraz Pan Tomasz Słomczyński siedzą przy stoliku.

31 marca gościliśmy w naszej szkole pana Tomasza Słomczyńskiego – dziennikarza, autora książek: "Zapytaj jeża i inne historie", "Miejsca przeklęte" oraz "Kaszëbë", współautora książki "Pogrzebani nocą. Ofiary Grudnia’70 na Wybrzeżu Gdańskim", założyciela portalu magazynkaszuby.pl. Spotkanie zorganizowała Biblioteka Szkolna w ramach realizacji zadań z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 przy współpracy szkolnego doradcy zawodowego. Brali w nim udział uczniowie klasy 7b i 7c wraz z opiekunami. Uczniowie mieli okazję zgłębić tajniki pracy pisarza, dowiedzieli się między innymi: gdzie szukać "tematu" na reportaż, czy książkę. Pan Tomasz zainteresował uczniów swoim zawodem oraz udzielił wyczerpujących odpowiedzi na pytania przygotowane przez słuchaczy. Kto wie, może niektórzy z nich pójdą w jego ślady. Pan Słomczyński pracuje nad kolejną książką, mimo to znalazł czas, żeby się z nami spotkać. Jesteśmy mu za to bardzo wdzięczni.