Uczennice z książką siedzą na trawniku.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to coroczna akcja przeprowadzana w pierwszym tygodniu czerwca przez "Fundację ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom".
Tydzień Czytania Dzieciom to rodzaj dorocznego święta czytelniczego w Polsce. Tegoroczne hasło Tygodnia Czytania Dzieciom brzmiało "Polscy autorzy dla klimatu". Nasi uczniowie chętnie świętowali. Czytaliśmy w klasach, ale też na łonie natury, aby nakłonić młodych czytelników do refleksji ekologicznej oraz działań na rzecz ochrony klimatu i planety. Starsze koleżanki czytały młodszym. Wielkie brawa dla Almiry Smolińskiej i Marysi Kurowskiej, które przeczytały przedszkolakom napisane przez siebie bajki. Artur Barciś – jeden z ambasadorów kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" twierdzi, że "Czytając swojemu dziecku, mówisz mu więcej niż myślisz" – czytajmy więc dzieciom codziennie, nie tylko od święta!