Uczestnicy konkursu prezentują się do zdjęcia.

28 kwietnia w bibliotece naszej szkoły odbył się XI Gminny Konkurs "Czytam, więc jestem" dla uczniów klas II i III. Wzięli w nim udział reprezentanci 6 szkół gminy Kartuzy. Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonał dyrektor szkoły pan Piotr Kloczkowski. Uczestnicy konkursu musieli przeczytać przygotowany przez siebie fragment książki Grzegorza Kasdepke pt. "Detektyw Pozytywka", z kolei w drugim etapie zmierzyli się z nieznanym wcześniej fragmentem "Kacperiady". Komisja konkursowa w składzie: p. Marzena Krefta - dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Kartuzach, p. Kazimiera Socha - wieloletnia dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Janusza Żurakowskiego w Kartuzach oraz p. Dorota Wilczewska - poetka, bibliotekarka i nauczycielka języka polskiego oraz języka kaszubskiego w PZS w Przodkowie wyłoniła zwycięzców. Nagrodą główną była najnowsza książka Grzegorza Kasdepke pt. "Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę" z dedykacją dla zwycięzcy.

 

  • 1 miejsce: Iga Lewińska - SP Nr 5 w Kartuzach
  • 2 miejsce: Maja Olszewska - SP w Mirachowie, Mateusz Ciach – ZKIW w Dzierżążnie
  • 3 miejsce: Izabela Trybowska – ZKiW w Brodnicy Górnej
  • wyróżnienie: Kornelia Kulaszewicz oraz Nikodem Miloch z SP Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach

Pan Grzegorz Kasdepke przygotował dodatkową niespodziankę – nagranie skierowane do wszystkich uczestników konkursu. Organizatorkami wydarzenia były panie Monika Młyńska i Ewa Reglińska.