W ramach Programu Edukacyjnego "Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu", dzieci z oddziałów przedszkolnych zrealizowały temat "Dlaczego jedzenie jest ważne?”. Zajęcia rozpoczęły się od przeczytania i omówienia krótkiego opowiadania. Nauczyciel wyjaśnił dzieciom, że ludzki organizm, by dobrze funkcjonować, potrzebuje energii z pożywienia. 5 - latki dowiedziały się też, jakie funkcje pełnią składniki zawarte w pożywieniu oraz jak ważne jest dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości płynów. Następnie przedszkolaki obejrzały film edukacyjny dotyczący Piramidy Zdrowego Żywienia i wysłuchały "Marchwianowych ciekawostek". Na koniec dzieci otrzymały zdjęcia różnych zdrowych produktów spożywczych i papierowe talerzyki. Na talerzykach tworzyły kompozycje zdrowego posiłku, przyklejając do talerzyka wybrane produkty.