W ramach szkolnej akcji "Rodzic moim wzorem", 21 lutego mieliśmy ogromny zaszczyt gościć Pana Marcina Wolskiego, tatę naszego klasowego kolegi Jeremiasza. Pan Marcin w bardzo interesujący sposób przybliżył nam zawód policjanta. Opowiedział o swojej drodze zawodowej, o tym na czym dokładnie polega praca w policji, o jej blaskach i cieniach. Mogliśmy dowiedzieć się, jak unikać zagrożeń związanych z nieumiejętnym korzystaniem z portali społecznościowych i telefonów komórkowych, cyberprzemocy, o odpowiedzialności i konsekwencjach łamania prawa, sięgania po środki uzależniające, dopalacze, udziału w niebezpiecznych zdarzeniach, stosowania agresji wobec innych. Dowiedzieliśmy się, jakie mamy prawa i obowiązki w świetle prawa, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną oraz jakie powinniśmy przyjmować postawy, gdy jesteśmy namawiani do czynu zabronionego przez prawo. Ogromne wrażenie na uczniach zrobił mundur oraz broń, jaka posługują się policjanci na co dzień.

Spotkanie na pewno ukazało prawdziwe oblicze pracy policjanta oraz zasady obowiązujące w służbach mundurowych.