18 lutego w ramach szkolnej akcji "Rodzic moim wzorem" mieliśmy okazję gościć ratownika medycznego, Pana Pawła Martynę - tatę naszej koleżanki Oli. Pan Paweł wyjaśnił dzieciom na czym polega jego praca, jak ważna jest pierwsza pomoc, dlaczego należy pomagać. Udzielił dokładnego instruktażu w jaki sposób wzywamy pogotowie, jakie informacje musimy podać, kiedy wzywamy pomoc, do jakiego momentu udzielamy pierwszej pomocy. Dzieci uczyły się również jak sprawdzić czy osoba poszkodowana oddycha oraz czy jest przytomna, co zrobić w przypadku zasłabnięć, złamań, zadławień. Kolejnym punktem spotkania była resuscytacja krążeniowo - oddechowa. Dzieci wspólnie z zaproszonym gościem ćwiczyły na fantomach. Bardzo częstym pytaniem do pana Pawła było zagadnienie dotyczące pozycji bocznej ustalonej.  Dzieci uzyskały konkretne wskazówki w jaki sposób układamy osobę poszkodowaną, dlaczego ją tak układamy  oraz jak należy to zrobić aby czynność ta była o wiele prostsza. Dzięki praktycznym zajęciom jakie zaprezentował nam ratownik medyczny, uczniowie uwrażliwili się na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz wyposażyły się w umiejętności, które należy systematycznie poszerzać i utrwalać. Dziękujemy panu Pawłowi za wspólnie spędzony czas, pełen uśmiechu, radości, zaciekawienia, a przede wszystkim za wiedzę, która na pewno przyda się nam w życiu codziennym.