Dnia 02 marca przedszkolaki z grupy "Bolek i Lolek" odwiedziła mama Huberta - pani Agnieszka, która przybliżyła dzieciom zawód farmaceuty i charakter pracy w aptece. Opowiedziała o asortymencie apteki, o przeznaczeniu różnych farmaceutycznych przyborów, a także wytłumaczyła dzieciom, czym jest lek i jakie jego postacie można otrzymać w aptece. Interesującym doświadczeniem było wykonywanie tabletek z cukierków pudrowych. Dzieci z pomocą pani Agnieszki z wielkim zaangażowaniem ucierały w moździerzu potrzebne składniki. Obserwowały również doświadczenie z wodą, olejem oraz aspiryną. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od pani Agnieszki naklejki, lizaki z witaminami oraz kolorowanki. W ramach wdzięczności wręczyły podziękowanie oraz drobny upominek za wartościowe i pełne atrakcji zajęcia. Dziękujemy!