20 lutego do klasy IVa przyszedł z wizytą pan Marcin Wolski, tata naszej uczennicy Agaty, aby zapoznać dzieci z pracą policjanta. Już sam mundur zrobił na dzieciach wielkie wrażenie. Pan Marcin w ciekawy sposób opowiedział o swojej pracy i nie omieszkał wygłosić pogadankę o bezpieczeństwie dzieci w sieci, kontaktach z obcymi dorosłymi, a także mówił o wzajemnym szacunku dzieci do siebie i o tym, że nie wolno stosować wobec koleżanek i kolegów przemocy psychicznej. Apogeum zaciekawienia nastąpiło, gdy uczniowie mogli zobaczyć broń i inny sprzęt, z którym policja pracuje na co dzień. Uczniowie mogli dotknąć rekwizytów i przy okazji usłyszeli, że z bronią należy obchodzić się ostrożnie i jeżeli nie ma powodu, nigdy nie celujemy do ludzi.

Dzieci podczas spotkania mogły naprawdę dużo dowiedzieć się o pracy policjantów i doszli do wniosku, że jest to praca trudna, niebezpieczna, ale bardzo potrzebna. Lekcja była pouczająca, ciekawie prowadzona, a co najważniejsze, uczniowie poznali zawód, który przyczynia się do naszego bezpieczeństwa.

Serdeczne podziękowania dla pana Marcina!